PREDĹŽTE ŽIVOTNOSŤ SVOJHO MATRACA!

01-02-2024

Kúpili ste si náš matrac, lebo vám záleží na vašom zdraví a dobrom spánku? Chcete sa z neho tešiť dlhé roky? Poradíme vám, prečo je dobré, aby ste matrac používali spolu chráničom.

PREDĹŽTE ŽIVOTNOSŤ SVOJHO MATRACA!

Chránič na matrac má viacero praktických výhod, ktoré určite ocení každý z vás. Poďme si povedať, ktoré to sú:

 • Chráni matrac pred znečistením.
 • Predĺži životnosť matraca vďaka zvýšenej hygiene lôžka.
 • Vďaka špeciálnemu zloženiu tkanín je chránič vhodný aj pre alergikov.
 • Ocenia ho ľudia, ktorí sa viac potia.
 • Hodí sa aj na prenosné matrace či pohovky.

Aby vám chránič dlho vydržal, je po celom obvode našitá textilná stuha, ktorá chráni okraje pred rozstrapkaním. Každý chránič má v rohoch elastické gumičky, aby ste ho mohli pevne a pohodlne umiestniť na matrac.
Chránič vieme dodať v štandardných rozmeroch, ale aj na centimetre presne.

Ak máte na manželskej posteli 2 matrace, tak chránič vám medzeru vyplní, a tak vám zaručí nerušený spánok bez pocitu medzere.

V našej ponuke nájdete:

 • Jednostranný chránič
 • Chránič obojstranný DUO
 • Chránič Memory s pamäťovou penou
 • ŠPECIALITA: textilný nepremokavý chránič Stressfree

CHRÁNIČ

Praktický za dobrú cenu. Môžete si vybrať zo štyroch látok (FIT, TOP, BIO, MEDI). Používate ho z jednej strany. Elastické uchytenie v rohoch je samozrejmosťou.

CHRÁNIČ DUO

Obojstranný chránič je krásne mäkký a používate ho rovnocenne z oboch strán. Má dvojitú hrúbku oproti bežným chráničom. Na výber je z troch látok (FIT, TOP, BIO) a elastické uchytenie v rohoch je štandardom.

CHRÁNIČ MEMORY

Chránič, ktorého jadro je z pamäťovej peny. Okrem hygienickej funkcie ovplyvňuje aj tvrdosť matraca. Prípadne koriguje drobné nerovnosti, či už na matraci alebo na pohovke. Na výber je z troch látok (FIT, TOP, BIO) a nechýba ani elastické uchytenie v rohoch. Tento typ nie je možné prať v práčke. Čistenie zabezpečíte v čistiarňach podľa symbolov na štítku.

Ešte si niečo povieme o látkach, z ktorých sú chrániče vyrobené :

Látka s označením FIT
Príjemná mäkká pletenina, ktorá je zmesou bavlnených a polyesterových vlákien. Bavlnené vlákna sú v úprave MEDICOTT SILVER. Znamená to, že sú ošetrené tak, aby vydržali pranie pri teplote až 95°C. Navyše sú obohatené o ióny striebra pre najvyššiu mieru hygieny. Látka má vysokú hustotu až 280g/m².

Látka s označením TOP
Fajnová mäkká pletenina, zložená zo zmesi bavlnených a polyesterových vlákien, ktoré sú obohatené výťažkom z Aloe Vera. Teplota prania je 60°C, hustota látky je až 330g/m².

Látka s označením MEDI
Príjemná látka, ktorú môžete prať pri teplote 60°C. Tvorí ju zmes bavlnených a polyesterových vlákien.

Všetky látky sú v chráničoch podšité termorúnom z polyesterového vlákna, vďaka čomu sú chrániče krásne mäkké a ešte viac príjemné na dotyk. Všetky sú v bielej farbe.

Ako ošetrujete matracový chránič?
Chránič na matrac periete bežnými pracími prostriedkami na šetrnom programe, sušíte pri izbovej teplote. Každý typ látky, z ktorej je chránič vyrobený, má určenú optimálnu teplotu prania. Napríklad chránič s označením FIT môžete prať až pri teplote 95°C a môžete sa spoľahnúť, že sa nezrazí.

A na záver naša špecialita:
Chcete sa zbaviť stresu v posteli? Tak v našej ponuke nájdete:

CHRÁNIČ NEPREMOKAVÝ V PREVEDENÍ STRESSFREE

 • Je vhodný pre bábätká a menšie deti s plienkami, ak potrebujeme ochrániť matrac pred nežiaducou vlhkosťou.
 • Takisto ho ocenia ľudia s inkontinenčnými problémami alebo nadmerným potením.
 • Mnohí z vás obľubujú raňajky v posteli či večerné popíjanie vína. Vtedy sa vám chránič bude hodiť ako prevencia nehody.
 • Chránič z látky STRESSFREE je výnimočný, lebo odolá každej tekutine a vlhkosti.
 • Cítite sa príjemne, lebo matrac pod vami dýcha a vy neležíte na “niečom gumenom”.
 • Môžete si vybrať: Chránič nepremokavý detský (na matrace pre bábätká) alebo Nepremokavý chránič (na bežné dospelácke postele). 

Povrch chrániča tvorí látka zo zmesi bavlnených a polyesterových vlákien, ktorá je príjemná na dotyk. Zo spodnej strany je funkčná vrstva, tzv. laminácia, čo je ochrana proti prieniku vlhkosti, podobná ako na funkčných vetrovkách.

Ochráňte svoj matrac ešte dnes!

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa