0 ks

X Zatvoriť menu

materiály a poťahy

  • Domov
  • Materiály a poťahy

POŤAHY NA MATRACE:

 

ERBE

Luxusný 3D AIR snímateľný prací poťah do teploty až 60°C. Látka je v úprave TENCEL SILVER. Tvorí ju zmes tencelových (lyocelových) a polyesterových vlákien, ktoré sú obohatené o ióny striebra. Jej hustota je až 400g/m². TENCEL sú vlákna novej generácie s unikátnymi vlastnosťami a štruktúrou. Absorbujú väčšie množstvo vlhkosti ako bavlna a sú príjemne mäkké ako hodváb. STRIEBRO je známe svojim antibakteriálnym účinkom. Táto látka ponúka najvyšší štandard pri hygiene matraca. Pre dosiahnutie dobrej termoregulácie a pevnosti je látka podšitá rúnom až 300g/ m² z dutého polyesterového vlákna. Poťah TENCEL SILVER je vhodný najmä pre ľudí alergických na prach, roztoče a pre svoje vysoké antibakteriálne účinky pre tých, ktorí vyžadujú najvyššiu mieru hygieny matraca. Látka je medicínsky testovaná a vyrába ju renomovaná nemecká firma Bodet & Horst. Poťah sa štandardne šije so zipsom po celom obvode matraca, vďaka čomu je ho možné rozdeliť na dve samostatné polovice. Výhodou je, že jednu polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke a druhá zatiaľ plní svoju funkciu. Po obvode poťahu je 3D mriežka AIR, ktorá zvyšuje vzdušnosť matraca a zlepšuje jeho hygienické vlastnosti.

  
 

FIT - MEDICOTT SILVER

Snímateľný prací poťah do teploty až 95°C. Látka je v úprave MEDICOTT SILVER, tvorí ju zmes medicínsky upravených bavlnených vlákien a polyesterové vlákna obohatené o ióny striebra s hustotou 280g/m2. MEDICOTT je úprava bavlny, ktorá zabraňuje množeniu baktérií a plesní a tiež vzniku nepríjemných zápachov. STRIEBRO je známe svojim antibakteriálnym účinkom, ktorý je permanentný a nezníži sa praním ani čistením. Táto látka ponúka najvyšší štandard pri hygiene matraca. Pre dosiahnutie dobrej termoregulácie a pevnosti je látka podšitá rúnom až 350g/m2 z dutého polyesterového vlákna. Poťah MEDICOTT SILVER je vhodný najmä pre ľudí alergických na prach, roztoče a pre svoje vysoké antibakteriálne účinky pre tých, ktorí vyžadujú najvyššiu mieru hygieny matraca. Látka je medicínsky testovaná a vyrába ju renomovaná nemecká firma Bodet & Horst. Poťah s označením FIT sa štandardne vyrába so zipsom po celom obvode matraca, vďaka čomu je možné poťah rozdeliť na dve samostatné polovice. To prináša najmä tieto výhody: prať môžete len jednu polovicu poťahu a druhá zatiaľ plní svoju funkciu, polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke, zjednodušuje sa manipulácia s poťahom.

MEDI

Snímateľný prací poťah do teploty 60°C. Látku tvorí zmes kvalitných medicínsky upravených bavlnených vlákien a polyesterové vlákna hustoty 200g/m2, pre dosiahnutie dobrej termoregulácie a pevnosti je podšitá rúnom 200g/m2 z dutého polyesterového vlákna. Teplota prania 60°C je dostatočne vysoká teplota na zahubenie roztočov a baktérií, preto je tento poťah vhodný aj pre alergikov. Látku vyrába renomovaná nemecká firma Bodet & Horst. Poťah s označením MEDI sa štandardne vyrába so zipsom po celom obvode matraca, vďaka čomu je možné poťah rozdeliť na dve samostatné polovice. To prináša najmä tieto výhody: prať môžete len jednu polovicu poťahu a druhá zatiaľ plní svoju funkciu, polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke, zjednodušuje sa manipulácia s poťahom.

 

ELAM

Snímateľný prací poťah do teploty 60°C. Špeciálna 3D látka je vysokoobjemová pletenina s hustotou 550g/m2 , tvorí ju zmes kvalitných polyesterových vlákien v kombinácii s elastanom. Vďaka elastanu má vysokú elasticitu a jej hlavnou výhodou je zachovanie vlastností pamäťovej Memory peny. Táto látka má špeciálnu úpravu na predĺženie životnosti, a tiež protižmolkovú úpravu. Látka je medicínsky testovaná a vyrába ju renomovaná nemecká firma Bodet & Horst. Poťah s označením ELAM sa štandardne vyrába so zipsom po celom obvode matraca, vďaka čomu je možné poťah rozdeliť na dve samostatné polovice. To prináša najmä tieto výhody: prať môžete len jednu polovicu poťahu a druhá zatiaľ plní svoju funkciu, polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke, zjednodušuje sa manipulácia s poťahom.

 

BIO

Snímateľný prací poťah do teploty 60°C. Látka je vyrobená zo 100% bavlnených vlákien najvyššej kvality, o čom svedčí aj certifikát OEKO-TEX ® 100. Pre dokonalé pohodlie a dlhú životnosť sme zvolili látku s vysokou gramážou až 400g/m². Príjemný pocit umocňuje aj spôsob spracovania bavlnených vlákien pletením, vďaka čomu je poťah BIO jemný na dotyk. Na dosiahnutie dobrej termoregulácie a pevnosti je látka podšitá rúnom až 350g/m² z dutého polyesterového vlákna. Vyrába ju renomovaná firma Bodet & Horst. Poťah s označením BIO sa štandardne vyrába so zipsom po celom obvode matraca, preto ho môžete rozdeliť na dve samostatné polovice. Získate najmä tieto výhody: periete len jednu polovicu poťahu a druhú zatiaľ využívate. Polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke, zjednodušíte si manipuláciu s ním.

 


Latex

Firma SEGUM používa vo svojich matracoch výhradne 100% latexovú penu s hustotou 70kg/m3. Základnou surovinou na výrobu latexovej peny je prírodné kaučukovníkové mlieko, ktoré sa nazýva aj prírodný tekutý latex. Symbol Latex označuje latexovú penu vyrábanú klasickou metódou, t.j. do pripravenej formy sa naleje starostlivo namiešaná zmes prírodného a syntetického latexu, ktorý pri teplote cca 115°C zvulkanizuje, pričom zmení svoj tekutý charakter na pevný. Takýto 100%-ný latex sa vyznačuje výbornou elasticitou, vzdušnosťou, veľmi dlhou životnosťou a používa sa na výrobu matracov najvyššej kvality. Výrobcom latexu sú firmy Artilat a Latexco (obe Belgicko).

 

Talalay latex

Vďaka ojedinelej technológii je tento typ latexu veľmi jemný a na pocit mäkší ako klasický latex. Precízne namiešaná zmes prírodného a syntetického latexu je dokonale premiešaná so vzduchom a vytvára tak ľahučkú penu, ktorá sa zmrazí na -30°C, čím sa otvoria bunky a vznikne otvorená bunková štruktúra. Následne sa takto vzniknutá pena zmieša s CO2 a vulkanizuje pri 115°C, čím sa zväčší objem buniek a zafixuje sa finálna otvorená bunková štruktúra. Talalay latex vďaka svojej jemnosti a vzdušnosti využívame najmä pri výrobe anatomicky tvarovaných vankúšov najvyššej kvality. Hustota Talalay latexu je 55kg/m3 a vyrába ho Radium Foam (Holandsko).

 

 

Gumokokos

Vlastný exkluzívny 100% prírodný produkt spoločnosti SEGUM. Vyrába sa vulkanizáciou za tepla z dvoch prírodných surovín. Z kokosového vlákna a kaučukovníkového mlieka (prírodný tekutý latex). Kokosové vlákno sa získava z kôry kokosových orechov a dováža sa z ekologických plantáží Srí Lanky. Kaučukovníkové mlieko sa získava z miazgy kaučukovníkových stromov. Dováža sa z Malajzie. Dosky z kokosového vlákna sa vyrábajú viacerými technológiami. Pre výrobu matracov je vhodná technológia, keď sa celé kokosové vlákno impregnuje prírodným latexom a následne zvulkanizuje (pogumuje), vďaka čomu získa výsledná doska veľmi kompaktný charakter a pri takto kvalitnej doske nie je možný žiadny výtrus. Takouto špičkovou technológiou vyrába v Európe len SEGUM a takto vyrobené dosky z kokosového vlákna a prírodného latexu sa nazývajú gumokokos. Gumokokosové dosky sú pružné, vzdušné a majú neobmedzenú životnosť. Vďaka svojmu prírodnému charakteru sú vhodné na výrobu matracov vhodných pre alergikov, nakoľko nie sú živnou pôdou pre roztoče a nedrží sa v nich vlhkosť. Gumokokos vyrábame s hustotou od 70kg/m3 do 100kg/m3 a lisovaný až 210kg/m3. Z výslednej hmotnosti gumokokosu tvorí 50% kaučukovníkové mlieko a 50% kokosové vlákno. V matracoch sa používa na dosiahnutie najmä tvrdosti, vzdušnosti a dlhej životnosti. Najlepšie vlastnosti pre výrobu matracov má gumokokos s hustotou 80kg/m3 a ten nájdete vo všetkých matracoch SEGUM.

 

Listex - chránič pružiny (lisovaný gumokokos)

Ďalší vlastný výrobok spoločnosti SEGUM. Vyrába sa zlisovaním dosky z kokosového vlákna. Listex sa vyznačuje vysokou pevnosťou, pružnosťou a hlavne odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Vlastnosti, ktoré má Listex nie je možné dosiahnuť žiadnym iným materiálom, preto má nenahraditeľné miesto pri výrobe kvalitných matracov s pružinovým Bonell jadrom. Pružinové matrace SEGUM s Bonell, Prozone Bonell alebo Vertinova pružinou majú jadro chránené Listexom, resp. gumokokosom, vďaka čomu majú najdlhšiu životnosť, sú najbezpečnejšie a dobre sa prispôsobujú tvaru tela, lebo ďalšou prednosťou Listexu je, že vďaka svojej pevnosti rovnomerne prenáša váhu tela na celú plochu pružiny. Listex, ktorý používame v matracoch SEGUM má hustotu až 210kg/m3.

 

Lisovaná bavlna – chránič pružiny

Vysoko pevná netkaná textília z bavlny, ktorá sa používa na ochranu čalúnnického materiálu pred poškodením pružinou v mäkších pružinových matracoch najmä s taštičkovou pružinou.

 

Elastická textília na ochranu jadra

Každý matrac so snímateľným poťahom by mal mať jadro chránené v ochrannej textílii, ktorá musí byť elastická, aby umožnila vyniknúť vlastnostiam všetkých materiálov, ktoré boli použité na výrobu jadra. Textília chráni matracové jadro pred poškodením, a tak zabraňuje predčasnému opotrebovaniu, alebo poškodeniu matraca, čo významne predlžuje jeho životnosť. Navyše zadržiava vlhkosť, ktorá tak nepreniká do samotného jadra matraca, a tým zabraňuje vzniku vlhkého prostredia, ktoré je živnou pôdou pre vznik mikroorganizmov a baktérií. Všetky matrace SEGUM majú jadro v ochrannej elastickej textílii.

 

Pena Komfort

Pružná polyuretánová pena s vysokou hustotou až 30,35 a 40 kg/m3. Vďaka vysokej hustote poskytuje táto pena dobrý komfort pri ležaní, je elastická a nedeformuje sa, má dobrú tvarovú pamäť. Vyrába sa modernou technológiou bez použitia freónov. Dodávateľ Eurofoam (Rakúsko) a British Vita (Anglicko).

 

Studená pena (HR pena)

Studená pena bola vyvinutá na základe dlhoročných skúseností s výrobou polyuretánových pien ako materiál na výrobu matracov najvyššej kvality. Na rozdiel od klasickej polyuretánovej peny sa počas výrobného procesu roztrhá uzavretá bunková štruktúra, vďaka čomu sa otvoria bunky a studená pena má tak otvorenú bunkovú štruktúru, vďaka čomu je vzdušnejšia a pružnejšia ako klasická pena a má teda vyššiu schopnosťou kopírovať tvar tela. Na výrobu matracov SEGUM používame studenú penu najvyššej kvality s hustotou 38kg/m3,40kg/m3 a 50kg/m3. Pena s takouto hustotou dokáže výborne kopírovať tvar tela a má dlhšiu životnosť. Matrace vyrobené zo studenej peny poskytujú po celú dobu svojej životnosti vysoký komfort ležania a optimálne podmienky pre kvalitný spánok. Hlavnými prednosťami studenej peny sú vysoká elasticita, vzdušnosť, tvarová pamäť a dlhá životnosť. Dodávateľ Eurofoam (Rakúsko) a British Vita (Anglicko).

 

Sanitized – antibakteriálna studená pena ( HR pena )

Sanitized je úprava peny, ktorá likviduje baktérie, plesne a zabraňuje množeniu roztočov, čím zaistí skutočne zdravé a čisté prostredie pre spánok. Okrem toho, že úprava Sanitized chráni penu pred mikroorganizmami a plesňami, dokáže ochrániť penu aj pred nepríjemným zápachom spôsobeným týmito organizmami. Na výrobu matracov SEGUM používame studenú penu v úprave Sanitized hustoty 40kg/m3. Táto pena sa vďaka ochrane Sanitized vyznačuje dlhšou životnosťou, je vhodná pre ľudí citlivých na mikroorganizmy, plesne a roztoče. Dodávateľ Sanitized (Švajčiarsko), British Vita (Anglicko).

 

Bavlna

Bavlna je mäkké prírodné vlákno, ktoré sa získava z kríkov bavlníka. Vlákna sú tkané do nití a tie sa následne využívajú na výrobu látok. Bavlnené vlákno má jedinečnú vlastnosť – je pevné, trvanlivé a dobre pohlcuje vlhkosť.

 

Duté polyesterové vlákno

Je ľahké, príjemné na dotyk, nevytvára prostredie pre existenciu baktérií a roztočov a možno ho prať. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodné do poťahov, ktoré sú určené pre ľudí alergických na prach a roztoče. Používa sa ako podklad pri prešívaní s poťahovou látkou a nazýva sa aj klimatizačná výplň.

 

Lyocell

Lyocel je funkčné vlákno, ktoré sa získava z dreva vo výrobnom procese, ktorý je ohľaduplný voči životnému prostrediu. Lyocell je šetrný voči pokožke, vzdušný a ľahko ošetrovateľný, má vysokú pevnosť. Najväčšou prednosťou vlákna Lyocell je vysoká schopnosť odvádzať vlhkosť z pokožky, ktorá vzniká počas spánku pri potení, preto látku s lyocellovým vláknom využívame na výrobu poťahov na anatomicky tvarované vankúše.

 

Aloe Vera

Je liečivá rastlina, ktorej vlastnosti sa využívajú už po dlhé roky na kozmetické a lekárske účely. Kozmetické a regeneračné účinky vynikajú aj v matracových poťahoch. Poťahy zušľachtené s Aloe vera sa považujú za veľmi príjemné a priaznivo pôsobiace na pokožku, čo dokážu oceniť najmä ľudia s citlivou pokožkou.

Pena EVO - CME

PENA EVO-CME je vysokokvalitná pena, ktorú používame pri výrobe matracov Segum. Je to pružná polyuretánová pena s hustotou až 35kg/m3. Intenzívna hustota tejto peny vo Vašom matraci zabezpečuje vysoký komfort pri ležaní. Vďaka tejto pene je Váš matrac elastický, nedeformuje sa a má dobrú tvarovú pamäť. Pena EVO-CME sa vyrába modernou technológiou bez použitia freónov, so zvýšeným hygienickým komfortom a zvýšenou ochranou proti vznieteniu, vďaka čomu je vhodná aj do hotelov. Dodávku tejto unikátnej peny EVO-CME nám zabezpečuje firma British Vita (Anglicko).

 

PANTERA (HR pena)

Studená pena PANTERA je špeciálna studená pena, so zvýšenou elasticitou a otvorenou bunkovou štruktúrou. Slovenské matrace SEGUM vyrábame s použitím studenej peny PANTERA s hustotou až 40kg/m3, ktorá umožňuje dosiahnuť najvyššiu kvalitu matraca. Pena s takouto hustotou dokáže výborne kopírovať tvar Vášho tela a má dlhšiu životnosť. Dodávateľom tejto peny je firma British Vita (Anglicko).

 

Studená pena Torres Soya ( HRNC pena )

Studená pena novej generácie vyvinutá špeciálne na výrobu matracov. Pri výrobe tejto peny sa 20% bežného materiálu nahradilo prírodným sójovým olejom bez genetickej úpravy, vďaka čomu je pena Torres Soya vláčnejšia a pružnejšia ako porovnateľné peny. Ďalšou odlišnosťou tejto peny od bežných studených pien je patentovaná technológia pre dosiahnutie otvorenej bunkovej štruktúry. Firma Torres ako jediná nepoužíva na získanie otvorenej bunkovej štruktúry mechanické stláčanie vyrobenej peny (NC - no crash process), je to najelastickejšia studená pena súčasnosti. Na výrobu matracov SEGUM používame peny Torres s hustotou 50kg/m3 a s rôznymi tvrdosťami. Táto špeciálna studená pena má výrazne lepšiu pružnosť a životnosť ako bežná studená pena. Dodávateľ Torres Espic ( Španielsko ).

 

Memory pena

Je to visko elastická ( pamäťová ) pena s otvorenou bunkovou štruktúrou. Táto jedinečná pena zmierňuje tlak matraca na telo vďaka tomu, že je citlivá na tlak a teplotu. Pri ležaní človeka na matraci vzniká teplo, na základe ktorého sa miliardy otvorených buniek jemne pohybujú okolo Vášho tela, čím vám bez spätného tlaku poskytnú kompletnú oporu tam, kde ju potrebujete. Pri výrobe matracov SEGUM používame Memory penu s hustotou 50kg/m3 a 85kg/m3. Dodávateľ British Vita (Anglicko) a Carpenter (Belgicko).

 

Bonell pružina

Najbežnejšia klasická pružina využívaná na výrobu matracov. Skladá sa z jednotlivých pružín, ktoré sú zoradené do radov a navzájom pospájané špirálou. Bonell pružina má dobré schopnosti kopírovať tvar tela. Aby sme dosiahli čo najlepšie vlastnosti matraca a najmä dlhú životnosť a bezpečnosť je nutné pri výrobe jadra použiť na pružinu chránič z lisovaného gumokokosu Listex, ktorý napomáha rozložiť váhu tela na celú plochu Bonell pružiny. Len suchý lisovaný kokos je nedostatočný. Firma SEGUM používa klasickú Bonell pružinu v základných modeloch matracov. Pružina obsahuje 110 pružiniek/m2, je vyrobená z drôtu hrúbky 2,2mm, firmou Agro (Nemecko).

 

Prozone Bonell pružina

Je vylepšená klasická Bonell pružina. Prozone pružina je v oblasti ramien a kolien mäkšia. Dosiahlo sa to použitím pružín s väčším a menším priemerom. Nie rôznou hrúbkou drôtu. Pružina s väčším priemerom je mäkšia a naopak pružina s menším priemerom je tvrdšia. Prozone pružinu nám dodáva Americká firma Legget & Platt, ktorá sa už viac ako 125 rokov špecializuje na výrobu a vývoj pružinových a taštičkových jadier. Prozone je vyrobená z jedného typu drôtu rôznym vinutím jednotlivých pružín. Používame pružinu vyrobenú z drôtu hrúbky 2,3mm s počtom 120 pružín/m2.

 

Posturflo 3,8 cm

je mini MICRO taštičková pružina s vysokým počtom pružiniek a výškou 2,2 alebo 3,8 cm. Vyrába sa unikátnou patentovanou technológiou, vyznačuje sa vynikajúcou vzdušnosťou, elasticitou, komfortom a poskytuje optimálnu oporu chrbtici, je určená na výrobu luxusných matracov a matracových toperov. Každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnej taške (obale) a navzájom sú vertikálne pospájané (na boku pružinky), takže vrchná časť zostáva flexibilná a úplne nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak tela nezávisle na susedných a len na mieste, kde telo vyvíja na ňu tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Čím je počet pružiniek väčší, tým je väčšia aj bodová elasticita. A čím je počet pružiniek väčší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie tak sú taštičkové pružiny s najväčším počtom pružín. Taštičková mini MICRO pružina má pri výške 2,2cm, priemere drôtu 3,3cm, hrúbke drôtu 1mm - 650 pružiniek/m2 alebo pri výške 3,8cm, priemere drôtu 4,5cm, hrúbke drôtu 1,3mm - 325 pružiniek/m2, dodáva nám ju firma Spinks Springs (Anglicko).

 

Posturflo 2,2 cm

je mini MICRO taštičková pružina s vysokým počtom pružiniek a výškou 2,2 alebo 3,8 cm. Vyrába sa unikátnou patentovanou technológiou, vyznačuje sa vynikajúcou vzdušnosťou, elasticitou, komfortom a poskytuje optimálnu oporu chrbtici, je určená na výrobu luxusných matracov a matracových toperov. Každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnej taške (obale) a navzájom sú vertikálne pospájané (na boku pružinky), takže vrchná časť zostáva flexibilná a úplne nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak tela nezávisle na susedných a len na mieste, kde telo vyvíja na ňu tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Čím je počet pružiniek väčší, tým je väčšia aj bodová elasticita. A čím je počet pružiniek väčší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie tak sú taštičkové pružiny s najväčším počtom pružín. Taštičková mini MICRO pružina má pri výške 2,2cm, priemere drôtu 3,3cm, hrúbke drôtu 1mm - 650 pružiniek/m2 alebo pri výške 3,8cm, priemere drôtu 4,5cm, hrúbke drôtu 1,3mm - 325 pružiniek/m2, dodáva nám ju firma Spinks Springs (Anglicko).

 

7 zónová taštičková pružina PUNKTOFLEX S500 7fyzio

Pružinové matrace Segum obsahujú taštičkovú pružinu typu Punktoflex, ktorá má 250 pružiniek na m2. To znamená, že v matracovom jadre s rozmerom 200x100cm sa nachádza až 500 pružiniek ktoré sú usporiadané do 7 anatomických zón s rozdielnou tvrdosťou. Tento systém nazývame 7fyzio. Rozdielna tvrdosť matraca sa dosahuje tým, že je pri výrobe použitý drôt v dvoch rozdielnych hrúbkach. Perfektná prispôsobivosť matracov, ktoré obsahujú taštičkové pružiny spočíva v tom, že každá jedna pružinka matraca je zašitá v textilnom obale (taške), pričom sú pružiny navzájom na boku vertikálne pospájané a vrchná časť zostáva flexibilná a nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka matraca reagovať na tlak tela nezávisle, len na mieste, kde telo na ňu vyvíja tlak. Táto funkcia matraca sa volá bodová elasticita. Pri taštičkových pružinách platí pravidlo, že čím je počet pružiniek v matraci vyšší, tým je bodová elasticita vyššia. A čím je počet pružiniek vyšší, tým tenší drôt môžeme použiť, a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Kvalitný matrac tak spoznáte podľa taštičkových pružín, ktoré obsahujú najvyšší počet pružiniek. Pri výrobe matracov SEGUM používame taštičkové pružiny od svetového lídra - americkej firmy Leggett a Platt s hrúbkou drôtu1,8/2,0mm. Výrobca pružiniek Leggett a Platt rozdeľuje taštičkové pružiny podľa počtu pružiniek na m2 na pružinu typu Punktoflex, Micropocket a Super Micropocket. Taštičková pružina Punktoflex S500 7fyzio má 250 pružinek/m2, pružinky sú usporiadané do 7 anatomických zón (7fyzio) s rôznou tvrdosťou. Pružinky sú v vyrobené z drôtu hrúbky 1,8/2,0mm a dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA)./

 

7 zónová taštičková pružina MICROPOCKET S1000 7fyzio

Matrace Segum ktorých súčasťou je taštičková pružina typu Micropocket obsahujú až 500 pružiniek na m2. To znamená, že jadro matraca s rozmerom 200x100cm obsahuje až 1000 pružiniek usporiadaných do 7 anatomických zón s rozdielnou tvrdosťou. Tento systém označujeme 7fyzio. Rozdielna tvrdosť matraca sa dosahuje tak, že je použitý drôt dvoch rozdielnych hrúbok. Taštičkové pružiny sa dokonale prispôsobujú vďaka tomu, že každá jedna samostatná pružinka je v rámci matraca zašitá v textilnom obale – taške, pričom sú  pružiny navzájom na boku vertikálne pospájané. Vrchná časť matraca tak zostáva flexibilná a nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka matraca reagovať na tlak tela nezávisle, len na tom mieste, kde na ňu telo vyvíja tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Pri výbere pružinového matraca platí, že čím je počet pružiniek v taštičkovej pružine vyšší, tým je bodová elasticita lepšia. A čím je počet pružiniek vyšší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie sú tak taštičkové pružiny s najväčším počtom pružiniek. Pri výrobe matracov SEGUM používame taštičkové pružiny od celosvetovo známej firmy Leggett a Platt z USA. Leggett a Platt rozdeľuje taštičkové pružiny podľa počtu pružiniek na m2 na pružinu typu Punktoflex, Micropocket a Super Micropocket. Taštičková pružina Micropocket S1000 7fyzio má 500 pružinek/m2, pružinky sú usporiadané do 7 anatomických zón (7fyzio) s rôznou tvrdosťou. Pružinky sú v vyrobené z drôtu hrúbky 1,4m/1,6mm a dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA).

 

7 zónová taštičková pružina SUPER MICROPOCKET S2000 7fyzio

Prémiové pružinové matrace Segum obsahujú taštičkovú pružinu typu SUPER Micropocket, ktorá má až 1000 pružiniek na m2. V jadre matraca s rozmermi 200x100cm sa tak nachádza až 2000 pružiniek, ktoré sú usporiadané do 7 anatomických zón s rozdielnou tvrdosťou. Tento systém označujeme 7fyzio. Rozdielna tvrdosť matraca je dosahovaná použitím dvoch rozdielnych hrúbok drôtu. Pružinové matrace, ktoré využívajú taštičkové pružiny zabezpečujú princíp dokonalej prispôsobivosti matraca, ktorý spočíva v tom, že každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnom obale (taške) a navzájom sú vertikálne pospájané (na boku pružiny), takže vrchná časť matraca zostáva flexibilná a nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak Vášho tela nezávisle, len na tom mieste, kde na ňu telo vyvíja tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita matraca. Pri taštičkových pružinách platí pravidlo, že čím je počet pružiniek v matraci vyšší, tým je lepšia bodová elasticita. A čím je počet pružiniek vyšší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie sú tak taštičkové pružiny s najväčším počtom pružiniek. Matrace SEGUM obsahujú taštičkové pružiny od svetového experta Leggett a Platt z USA, ktorý je lídrom v svojej oblasti. Leggett a Platt rozdeľuje taštičkové pružiny podľa počtu pružiniek na m2 na pružinu typu Punktoflex, Micropocket a Super Micropocket. Taštičková pružina SUPER Micropocket S2000 7fyzio má 1000 pružinek/m2, pružinky sú usporiadané do 7 anatomických zón (7fyzio) s rôznou tvrdosťou. Pružinky sú v vyrobené z drôtu hrúbky 0,9/1,1mm a dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA).

 

Taštičková pružina DOUBLEDECKER

Dvojitá taštičková pružina pre ľudí s vyššou hmotnosťou, odporúčaná záťaž je až 180 kg. Vďaka tejto pružine si aj ľudia s vyššou hmotnosťou môžu užiť komfort spánku na prémiových taštičkových pružinách. Taštičková pružina Doubledecker má 500 pružinek/m2 v jednom rade, to znamená, že spolu má 1m2 až 1000 pružiniek rozdelených do 7 zón tvrdosti, vyrobená je z drôtu hrúbky 1,4 a 1,3mm, dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA).

 

Softec Mini taštičková pružina

Softec MINI je taštičková pružina s vysokým počtom pružiniek a výškou len 3 cm, určená na výrobu matracových toperov. Každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnej taške (obale) a navzájom sú vertikálne pospájané (na boku pružinky), takže vrchná časť zostáva flexibilná a úplne nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak tela nezávisle na susedných a len na mieste, kde telo vyvíja na ňu tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Čím je počet pružiniek väčší, tým je väčšia aj bodová elasticita. A čím je počet pružiniek väčší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie tak sú taštičkové pružiny s najväčším počtom pružín. Taštičková pružina Softec MINI má 240 pružiniek/m2, je vyrobená z drôtu hrúbky 1,6 mm a dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA).

 

Prací poťah

Tento symbol označuje matrac, ktorý má snímateľný prací poťah. Prať poťah je veľmi dôležité najmä v prípade, ak chceme dlhodobo udržať matrac bez mikroorganizmov a baktérií, keďže je známy fakt, že už teplota 60°C ničí mikroorganizmy a baktérie.

 

Lepidlo

Ako jediný výrobca matracov používame na lepenie matracových jadier 100% prírodné kaučukovníkové mlieko, ktoré dovážame priamo z Malajzie a využívame ho hlavne pri výrobe gumokokosových platní. Vďaka tomu naše matrace nezapáchajú, môže byť prítomná len typická vôňa gumy.

 

Záruka

Na matrace poskytujeme záruku v trvaní 2, 3, 5 a 10 rokov. Na každý matrac sa vzťahuje základná 24 mesačná záruka v zmysle platnej legislatívy a predlžená záruka v zmysle technických noriem firmy Segum a jej dodávateľov.

 

Komfort a kvalita ležania

Matrace sme na základe komfortu ležania a vlastností použitých materiálov rozdelili do skupín, ktoré sú označené počtom hviezdičiek od jedna do päť, pričom jedna hviezdička označuje najjednoduchší matrac s najnižším komfortom ležania a päť hviezdičiek označuje matrac vyrobený z najkvalitnejších materiálov s najvyšším komfortom ležania.

7 zónová taštičková pružina CALIBER MULTIPOCKET 7fyzio

Matrace Segum ktorých súčasťou je taštičková pružina typu CALIBER MULTIPOCKET obsahujú až 256 pružiniek na m2. To znamená, že v matracovom jadre s rozmerom 200x100cm sa nachádza až 512 pružiniek ktoré sú usporiadané do 7 anatomických zón s rozdielnou tvrdosťou. Pružina je konštruovaná tak, že krajný rad pružín je pevnejší a nahrádza klasický bočník, vďaka čomu matrac pruží po celej ploche. Tento systém nazývame 7fyzio. Rozdielna tvrdosť matraca sa dosahuje tým, že je pri výrobe použitý drôt v dvoch rozdielnych hrúbkach. Perfektná prispôsobivosť matracov, ktoré obsahujú taštičkové pružiny spočíva v tom, že každá jedna pružinka matraca je zašitá v textilnom obale (taške), pričom sú pružiny navzájom na boku vertikálne pospájané a vrchná časť zostáva flexibilná a nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka matraca reagovať na tlak tela nezávisle, len na mieste, kde telo na ňu vyvíja tlak. Táto funkcia matraca sa volá bodová elasticita. Pri taštičkových pružinách platí pravidlo, že čím je počet pružiniek v matraci vyšší, tým je bodová elasticita vyššia. A čím je počet pružiniek vyšší, tým tenší drôt môžeme použiť, a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Kvalitný matrac tak spoznáte podľa taštičkových pružín, ktoré obsahujú najvyšší počet pružiniek. Pri výrobe matracov SEGUM používame taštičkové pružiny od svetového lídra - americkej firmy Leggett a Platt s hrúbkou drôtu1,8/2,0mm.

zo sociálnych sietí

prihláste sa pre odber noviniek

Buďte vždy informovaný o nových produktoch, aktuálnych akciách, alebo novinkách v oblasti zdravého spánku.

Produkt bol pridaný do košíka

Prejsť do košíka
Potrebujete poradiť?

Opýtajte sa nás

Potrebujete poradiť s výberom produktu, alebo máte iné otázky? Zavolajte nám na telefónne číslo: 0911 477 958, alebo vyplňte formulár nižšie.

x