VÝBER SPRÁVNEJ POSTELE

01-02-2024

Posteľ je rozhodne jeden z najdominantnejších kusov nábytku v celej domácnosti. Ako si správne vybrať, aby dobre vyzerala a zároveň si plnila svoju praktickú funkciu? Máme pre vás zopár rád.

VÝBER SPRÁVNEJ POSTELE

Spánok je pre naše zdravie a pohodu jednou z najpodstatnejších vecí a preto nie je iný kus nábytku, ktorému by sme mali venovať viac pozornosti pri výbere ako je práve posteľ.

Chystáte sa na výmenu svojej starej postele za novú? Aby ste si vybrali správne, pred návštevou predajne si odpovedzte na niekoľko otázok

Poznáte rozmery spálne?

Rozmery postele sú jedným zo základných kritérií výberu. Spoliehať sa na približné odhady nedoporučujeme, posteľ sa totiž vo veľkých priestoroch obchodu môže zdať menšia ako v skutočnosti je. Spálňu si preto dobre premerajte a vopred si určite, aké rozmery postele by sa vám hodili, aby ste sa mohli okolo nej pohodlne pohybovať a súčasne zostalo dosť miesta aj na nábytok. Väčšina postelí sa dodáva v určitých štandardných rozmeroch, posteľ vám ale s radosťou vieme vyrobiť aj na mieru.

Aký typ postele si vybrať?

Medzi dve najrozšírenejšie kategórie patria postele drevené a čalúnené. Pri posteliach vysokej kvality ako sú tie naše je výber medzi týmito dvoma druhmi vo veľkej miere vecou vkusu. Drevené postele sa ale trochu lepšie udržiavajú a sú priedušnejšie. Čalúnené postele sú zasa výrazne elegantnejšie a absencia ostrých hrán môže potešiť napríklad rodičov malých detí.

Veľa postelí z nášho sortimentu je vybavených úložným priestorom. Miesto na odkladanie predmetov väčších rozmerov väčšinou nie je na škodu, preto si pri výbere dávajte pozor aj na túto praktickú stránku.

Viete si vybrať matrac?

Ak je posteľ hlavným pilierom vašej spálne, tak matrac je jej srdcom. Jedná sa totiž o časť postele, ktorá ak je matrac správne vybraný, je priamo zodpovedná za zdravý a kvalitný spánok. Na výber je v dnešnej dobe veľké množstvo rôznych druhov a typov kvalitných matracov v rôznych cenových hladinách. Pri výbere vám veľmi radi poradíme alebo si môžete prečítať článok venovaný práve tejto téme.

Ako si vybrať rošt?

Rošt vyberajte spoločne s matracom, aby sa k sebe hodili. Okrem bežných lamelových roštov rôznych vyhotovení sa v dnešnej dobe stávajú čoraz populárnejšími rošty polohovateľné. Takéto rošty dokážu matrac nastaviť do polohy, ktorá vám vyhovuje a tak spríjemniť čítanie knihy alebo odľahčiť vaše nohy po celodennej práci. Zatiaľ čo matrac má životnosť približne 10 rokov, kvalitný rošt môže vydržať celý život. Netreba sa preto báť investovať do takéhoto pomocníka.

Kompletný sortiment kvalitných postelí nájdete na našom e-shope www.segum.sk, alebo navštívte jednu z našich predajní kde vám radi zodpovieme všetky vaše otázky.
 

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa