Pri nákupe matracov sa vyhnite častým chybám

01-02-2024

Ísť do obchodu po chlieb so syrom a ísť si kúpiť matrac, to sú dve rozdielne veci. Kúpu predmetu, ktorý vám bude slúžiť mnoho rokov, dokonca desaťročí, a na ktorom strávite tretinu svojho života, by ste mali dôkladne naplánovať.

Pri nákupe matracov sa vyhnite častým chybám
O tom, ako si vybrať toho správneho spoločníka do vašej postele sme už písali.
Dnes sme pre vás vybrali tri najčastejšie chyby, ktoré z našej skúsenosti zákazníci pri kúpe matraca robievajú.
Výber matraca bez poradenstva
Najčastejšia chyba č.1 je výber bez poriadneho vyskúšania a bez poradenstva od skúseného predajcu alebo výrobcu. Nikto učený z neba nespadol a vyznať sa v širokej možnostiach rôznych vyhotovení, materiálov a príslušenstva by bolo zbytočne zabitých mnoho hodín štúdia. Školený predajca má ale tieto vedomosti v malíčku. Vďaka jeho radám sa nebudete strácať v širokej ponuke a nevzniknú tak chyby a omyly ako zlá voľba matraca na nevhodnú podložku či rošt, nevhodná výška či zle zvolený typ. Nestane sa tak napríklad, že si alergik kúpi matrac s ovčou vlnou a podobne. Takže raďte sa a skúšajte! 


Pre kohokoľvek
Pre koho je matrac určený? To je snáď ta druhá najdôležitejšia otázka pri jeho výbere. Nenechajte sa oklamať tvrdeniami prvoplánových internetových predajcov, že ten a ten matrac je špičkou na trhu. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že stačí, ak nám predajca odporučí to najlepšie za nami stanovenú cenu, opak je pravdou. Z našej ponuky je každý matrac najlepší – vždy však pre niekoho iného. Rozhoduje totiž tvrdosť, rozmer, materiál, ale aj ďalšie vymoženosti ako snímateľný poťah špeciálne na váš typ zdravotného problému. S týmto vám znova poradí školený personál a skutočne na nezaplatenie je prísť a poležať si na matraci niekoľko minút v predajni. Iba tak zistíte, či je to skutočne matrac pre vás.
Lacná náhrada
Použité materiály – to je hlavná položka, ktorá ovplyvňuje výslednú cenu matraca, čo zvádza mnohých výrobcov k využívaniu lacných náhrad. Tie môžu byť pre laika na prvý pohľad nerozoznateľné, ale po krátkom čase stratia svoje vlastnosti a nútia človeka matrac znovu vymeniť.
Nekupujte si preto matrace u neznámych predajcov. Overený predajcovia vedia prémiové materiály vo svojich matracoch deklarovať aj vďaka tomu, že matrace pochádzajú priamo z ich výroby – tak je tomu aj pri matracoch Segum.
 

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa