PREČO NEMÔŽEME V LETE SPAŤ A AKO TO NAPRAVIŤ

01-02-2024

Aj vy za letných vecí zúfalo odkopávate paplón a najradšej by ste spali na balkóne? V horúčavách sa nám zaspáva ťažšie, pretože rozdiel medzi teplotou tela a teplotou v izbe je príliš vysoký. Aby sme ho vyrovnali, potrebujeme chladnú miestnosť a ďalšie triky pre dobrý spánok v lete. Ktoré to sú?

PREČO NEMÔŽEME V LETE SPAŤ A AKO TO NAPRAVIŤ

Nechajte závesy zatiahnuté

Slnečné lúče dopadajúce na vašu tvár a presvetľujúce miestnosť... áno, znie to romanticky. Ale okrem vašej duše zahreje slniečko hlavne vaše periny a izbu. Nechajte preto žalúzie, prípadne závesy zatiahnuté. Miestnosť nebude vyhriata a vám sa bude večer lepšie zaspávať.

Vymeňte prikrývku a pyžamu

Na trhu nájdete špeciálne ľahké paplóny určené na leto. Ich výplň tvorí iba polovica bežnej výplne  a povrch je vyrobený z mikrovlákna vďaka čomu sú ľahučké a ideálne na sparné noci. A keď už budete meniť paplón, poobzerajte sa aj po pyžame. V lete sa odporúča spať v bavlnených materiáloch.

Vyskúšajte zvlhčovač

Vlhkosť vzduchu počas horúčav stúpa , čím sa pot zhromažďuje a drží na našej pokožke. Zvlhčovač pohltí vlhkosť z miestnosti a tá bude na pocit „ľahšia“. Okrem toho, že pot sa dokáže opäť vypariť do  vzduchu, zvlhčovačom predídete plesniveniu stien.

Šetrite energiu

Elektrickú. Vypojením prístrojov z elektrického prúdu znížite prísun tepla, ktoré vydávajú. Navyše ušetríte energiu a spravíte dobrý skutok :)

Vďaka dôkladnému vetraniu miestnosti a starostlivosti o prikrývky bude lepšie dýchať i váš matrac.

Náš ďalší článok vám predstaví 7 tipov pre lepší a kvalitnejší spánok počas leta.

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa