Elektricky polohovateľný rošt: Luxus, ktorý si môžete dovoliť

05-02-2024

Polohovateľný rošt už nie je luxusom a pomaly preniká do našich domácností. Aké sú hlavné výhody takéhoto pomocníka?

Elektricky polohovateľný rošt: Luxus, ktorý si môžete dovoliť

Pôvodne výsada špičkových nemocníc, dnes užitočný pomocník pri relaxe v pohodlí domova. Elektrické polohovateľné rošty si našli cestu do našich domácností a už dávno nie sú určené iba pre ľudí so zdravotnými problémami. Pokiaľ máte problém v spánku zaujať správnu polohu alebo si len chcete pohodlne pozrieť televízor či prečítať knihu, takýto rošt môže byť správnou voľbou. Spravte si z postele miesto, kam sa radi vrátite nielen v noci.

Pohodlie

Elektricky polohovateľné rošty sú schopné samé nadobúdať želaný tvar a tak či už odpočívate, raňajkujete v posteli alebo sledujete svoj obľúbený program, posteľ sa vždy prispôsobí vašim momentálnym potrebám. Skutočný komfort takýchto roštov ale oceníte hlavne v noci – počas spánku. Každý z nás je jedinečný a iba polohovateľný rošt sa dokáže skutočne prispôsobiť vašim potrebám.

Zdravotné benefity

Hoci hlavným benefitom takýchto roštov je pohodlie, nesmieme zabúdať ani na pozitívny terapeutický efekt. Medzi hlavné zdravotné problémy, pri ktorých polohovanie výrazne pomáha patria:

•    Artritída a reumatizmus
•    Problémy s dýchaním ako astma a bronchitída
•    Opuchy nôh a kŕčové žily
•    Bolesti a stuhnutosť hornej a dolnej časti chrbta, ramien, krku a bedier
•    Pálenie záhy

Takéto rošty zabezpečujú polohu ideálnu pre spánok - s hlavou mierne vyvýšenou pre uľahčenie dýchania a s kolenami nad úrovňou srdca, vďaka čomu zas uľahčíme prácu krvnému obehu. Takáto poloha je navyše prirodzená pre kostru a svalstvo vďaka čomu si počas noci dokonale oddýchnete.

Užitočný pomocník

To, že polohovateľný rošt je nezameniteľným pomocníkom pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu snáď ani netreba pripomínať. Správne zvolený rošt výrazne uľahčuje každodenné využívanie postele a v prípade väčších zdravotných problémov vo veľkej miere prispieva k samostatnosti a nezávislosti pacientov.

Ako je to s matracmi?

Polohovateľné rošty sú kompatibilné s veľkou škálou matracov rôznych materiálov. Vo všeobecnosti platí, že na takýto rošt môžete použiť väčšinu nepružinových matracov.

V e-shope Segum vám radi poradíme v prípade akýchkoľvek otázok, či už na elektricky polohovateľné lamelové rošty alebo čokoľvek, čo sa týka zdravého spánku.

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa