Anatomické vankúše

31-01-2024

Spánkom strávime až jednu tretinu nášho života a hoci najdôležitejšia je posteľ a matrac, ani výber vankúša by nám nemal byť ľahostajný.

Anatomické vankúše

Spánkom strávime až jednu tretinu nášho života a hoci najdôležitejšia je posteľ a matrac, ani výber vankúša by nám nemal byť ľahostajný. Ten totiž dokáže ovplyvniť nielen kvalitu nášho spánku ale aj zdravie našej chrbtice. Anatomický vankúš dokáže presne obopnúť partie hlavy a chrbta tak, ako je to nášmu telu prirodzené. A to či už ležíme na chrbte, bruchu alebo na boku.

Ak trpíte bolesťami krku, hlavy alebo ramien, zlý vankúš vám môže spánok ešte zhoršiť, bolesti prehĺbiť, alebo ich dokonca aj spôsobiť. Vyhovovať vám nemusí napríklad výška vankúša, ktorá môže byť príliš nízka, alebo naopak vysoká v porovnaní so zvyškom tela. Neprirodzená výška vankúša môže vytvárať zvýšený tlak na svaly a vyústiť tak do stuhnutosti svalov alebo svalových kŕčov. Problémom môže byť aj nekvalitný materiál, z ktorého je vankúš vyrobený. 
Anatomický vankúš si pochvaľujú nielen ľudia s bolesťami chrbta a krku ale aj ľudia s problémami s chrápaním. Jedno je však isté. Používanie anatomického vankúša nie je nijak obmedzené. Je vhodný pre mladých, starých, ženy aj mužov. Zdravý spánok si zaslúži predsa každý z nás.
Prečo vankúše od Segumu
Hlavnou zložkou našich vankúšov je špeciálna latexová pena, ktorej základnou surovinou je prírodné kaučukovníkové mlieko. Takýto vysokokvalitný latex sa vyznačuje výbornou elasticitou, vzdušnosťou a veľmi dlhou životnosťou. Latex na výrob vankúšov dovážame od overených výrobcov z Belgicka a Holandska
Každý vankúš ma poťah vyrobený z lyocellu -  funkčného vlákna, ktoré je vďaka svojmu prírodnému pôvodu šetrné voči pokožke a okrem toho aj ohľaduplné voči životnému prostrediu. Vďaka jeho kvalitným vlastnostiam je vzdušný (odvádza nadbytočnú vlhkosť z pokožky) a ľahko ošetrovateľný.
A nesmieme zabudnúť ani na pracie návleky, vďaka ktorým viete vankúšu navrátiť dokonalú čistotu, kedykoľvek potrebujete. Anatomické vankúše od SEGUMu nájdete okrem našich predajní aj v našom e-shope.

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa