AKÁ BY MALA BYŤ VAŠA POSTEĽ, ABY SA V NEJ DOBRE SPALO?

01-02-2024

Neexistuje univerzálny návod, podľa ktorého by ste sa mali riadiť, no pár tipov by tu bolo. Samozrejme, každému vyhovuje niečo iné a samotný výber „tej správnej“ postele je vo Vašej réžii. My Vám môžeme len pomôcť pri rozhodovaní. Tak, aká by mala byť Vaša posteľ, aby sa v nej spokojne spalo?

AKÁ BY MALA BYŤ VAŠA POSTEĽ, ABY SA V NEJ DOBRE SPALO?

Neexistuje univerzálny návod, podľa ktorého by ste sa mali riadiť, no pár tipov by tu bolo. Samozrejme, každému vyhovuje niečo iné a samotný výber „tej správnej“ postele je vo Vašej réžii. My Vám môžeme len pomôcť pri rozhodovaní. Tak, aká by mala byť Vaša posteľ, aby sa v nej spokojne spalo?

1. KVALITNÁ

To ste určite vedeli aj bez nás. Ale ruku na srdce, viete, čo všetko sa pod týmto pojmom skrýva? Je kvalitnejšia drevená či čalúnená posteľ? Ako pre koho. Drevené sa lepšie udržiavajú a sú predušnejšie, čalúnené sú zase elegantnejšie a absenciou ostrých hrán môžu potešiť najmä rodičov menších detičiek. A čo rošt? Lamelový? Polohovateľný? Kvalitu v tomto prípade každý z nás vníma inak. Pretože má každý iné preferencie, s našimi zákazníkmi vždy pred kúpou diskutujeme a snažíme sa pre nich vybrať vhodnú posteľ na mieru. Samozrejme existujú všeobecné vlastnosti a parametre, ktoré by mala spĺňať každá kvalitná posteľ. Aj o tých sa s Vami veľmi radi porozprávame. Stačí nám napísať.

2. SO SPRÁVNYM MATRACOM

Opäť veľmi individuálna vec, no zopár pravidiel tu platí. Vieme, že zo širokej ponuky matracov sa naozaj ťažko vyberá. Pri rozhodovaní je potrebné vziať do úvahy viacero faktorov: akú máme alebo chceme mať podložku, na ktorú matrac uložíme, naše alergie, výška, hmotnosť či spacie návyky. Je to proces dlhý, no na jeho konci čaká zaslúžený spánok. Navštíviť by ste mali naozaj špecializované predajne, ktoré Vám vysvetlia, čo znamená to čarovné slovné spojenie „špeciálne antebakteriálne účinky,“ tak často znejúce v reklamách.

Okrem toho je dôležité matrac si pred kúpou vyskúšať na vlastnej koži. Prečo? Kvôli jeho tvrdosti. Je dobré, ak sa tvrdosť Vášho nového matraca príliš nelíši od tvrdosti toho starého, pretože telo si tak ľahšie zvykne. Tvrdosť matraca určujú použité materiály a podložka, na ktorej je položený. Naše matrace SEGUM sú rozdelené do 5 stupňov tvrdosti, od H1 (mäkký matrac) až po H5 (tvrdý matrac). Stupeň tvrdosti odporúčame vyberať aj podľa polohy pri spánku. Zabudnúť by ste nemali ani na rošt, ktorý do veľkej miery tvrdosť matraca ovplyvňuje. Napríklad taký lamelový ju môže znížiť až o jeden stupeň. Podstatná je aj voľba pružinový matrac vs. nepružinový. 

3. V SPRÁVNEJ POLOHE

Aj umiestnenie postele dokáže ovplyvniť kvalitu Vášho spánku. Odborníci odporúčajú posteľ čo najďalej od okna či dverí. Prečo? Vyhnete sa tak nežiaducemu prievanu. Aj napriek trendom je dobré, ak je posteľ opretá o stenu a prístup k nej je jednoduchý. Neodporúčame ani poličku nad hlavou. Je to nebezpečné a vraj to negatívne pôsobí na samotný spánok. Podľa feng šuej by ste sa mali vyvarovať aj zrkadlám či lesklým plochám v miestnosti a nemať nohy kolmo na dvere. V ideálnom prípade by posteľ mala byť uhlopriečne od vstupu do miestnosti. Či už tomu veríte alebo nie, dôležité je umiestniť si posteľ presne na to miesto, kde sa Vy cítite dobre. Váš spánok potom nebude iný. ????

Prečítali ste si zopár našich rád, no prichystaných ich máme viac. Radi sa s vami stretneme v niektorej z našich predajní a odpovieme na všetky Vaše otázky.

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa